Flora Klinik Review

Flora Klinik Score
4.2
Rated 4.2 out of 5

Read Review

Expert Score

Visit Trustpilot

3.8 Trustscore

Leave Review

Your score?

Read all clinic reviews below. Here we collect reviews from trusted sources, have our own experts review clinics and compile feedback from individuals like you.

Flora Klinik Expert Review

[Coming soon – leave a review of your own experiences instead]

Flora Klinik information

Top 3 Clinics February, 2024

IdealofMeD

  • #1 Clinic in Turkey (4.33 / 5.00)
Recommended

Asmed

  • #2 Clinic in Turkey (4.20 / 5.00)

Cosmedica

  • #3 Clinic in Turkey (4.00 / 5.00)

All Flora Klinik Reviews

4.2
Rated 4.2 out of 5
4.2 out of 5 stars (based on 60 reviews)
Excellent77%
Very good3%
Average3%
Poor0%
Terrible17%

I had a breast lift about 8months ago…

Rated 5.0 out of 5
February 21, 2024

I had a breast lift about 8months ago as I was very conscious of my sagging breasts. I cannot believe the difference and how wonderful they look in such a short period of time. Thank you, Flora Clinic, for the amazing job I am so happy with them.

I got a procedure done at this clinic…

Rated 5.0 out of 5
February 20, 2024

I got a procedure done at this clinic and I’m very happy with it. Thou it’s said you have to accept your body imperfections, sometimes it’s a life saver. Very professional doctor with tons of experience. All went smooth.

I always feared from hair transplant…

Rated 5.0 out of 5
February 13, 2024

I always feared from hair transplant but now I am happy. I highly recommend the clinic and was very happy with every aspect of my experience.Both before and after the surgery, all my questions were answered and I was sent all the important information before the surgery..Staff are just brilliant, incredibly friendly and reassuring.I find the experience so far really great..

I had liposuctıon and BBL..

Rated 5.0 out of 5
February 12, 2024

I had liposuctıon and BBL..Very professional team. Operation went fantastic. I’m very happy so far!The surgeon was very good at hıs job and the after care was excellent at the clinic.I’m excited to see the results over the next few months

I had my liposuction and BBL two weeks…

Rated 5.0 out of 5
February 11, 2024

I had my liposuction and BBL two weeks ago. I’m really satisfied with the results. If you you looking for a place to have your operation, if I did it yes you can in Flora clinic and staying longer to is worth it for sight seeing around . It is good to see there are professional options in Turkey such as Flora Clinic. Thank you guys!!

Flora Klinik'te geçirdiğim ameliyat…

Rated 3.0 out of 5
February 7, 2024

Flora Klinik’te geçirdiğim ameliyat sürecinden son derece memnun kaldım. Doktorlar ve ekibi, beni rahatlatmak için ellerinden geleni yaptılar ve sonuçlar gerçekten muhteşemdi. Flora Klinik, güvenilir ve profesyonel bir hizmet sunuyor ve benim için hayal ettiğimden daha fazlasını sağladı. Kesinlikle tavsiye ederim.

Ich war als Begleitperson für meine…

Rated 5.0 out of 5
January 29, 2024

Ich war als Begleitperson für meine Tochter da. Alles war super organisiert(Transfer, Hotel, Krankenhaus).

Karın germe ameliyatı ve liposuction

Rated 5.0 out of 5
January 22, 2024

Geçen hafta karın germe ameliyatı ve liposuction oldum ve sonuçtan çok memnun kaldım .Mükemmel bir ekip ,özellikle bana danışmanlık yapan Onur bey’e ve doktorum Murat bey’e ,ayrıca tüm süreç boyunca yanımda olan Kerim beye sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum.

Liposuction, karın ve kol gerdirme

Rated 5.0 out of 5
January 3, 2024

Istabul da güvenilir ve işini layıkıyla yapan bir klinik ararken internet te Flora Clinic dikkatimi çekti. İlk kontağım Onur beyin profosyonelce ve detaylı bilgi vermesi ve sorularıma etraflı cevap vermesi bende klinik ve personeline karşı güven oluşturdu. Akabinde Flora Clinic le karın, sırt, bel, kol liposuction ve karın, kol gerdirme için sabit fiyata anlaştık. Anlaşmamız uçuş hariç tranferler, otel ve gerekli ara kontrolleri de içeriyordu.

Flora klinikde karın germe ile meme…

Rated 5.0 out of 5
December 29, 2023

Flora klinikde karın germe ile meme ameliyatı oldum. Çok fazla korkum vardı işlem öncesi… sagolsun Onur bey tüm süreci en güzel şekilde anlattı ve ilgilendi. Ameliyat sonrası hafif ağrılarım olsa da hiç korktuğum gibi değildi açıkçası.hastanedeki hemşireler gayet iyiydi , özellikle berra hanim çok tatlıydı. Bizi taşıyan soforlerimiz kerim ve ahmet abide çok iyi insanlar.doktorum murat hocama, süreçle ilgilenen Onur beye , berra hanıma ve tüm ekibe çok teşekkür ederim, güvenle gidip ameliyatinizi olabilirsiniz.

Download e-book

Calculate Cost & Get the Best Offers

Rate Flora Klinik Turkey

HairlineTransplantationTurkey.com

Frequently Asked Questions

The clinic is located in Turkey Istanbul.

You can find all reviews from our website. We have all Trustpilot and expert reviews under same page.

You can calculate the pricing and get the best offers through our website. Get started.

Last updated in Aug 2023